News ticker

2981 articles
Tuesday January 23, 2018
UP HS BOYS BASKETBALL SCORES/SCHEDULES

The following is the composite schedule for Upper Peninsula high school boys basketball. Thanks to Mike Ludlum at TV-6 for compiling this list. If you see any errors, additions, or subtractions, E-Mail us at jack600@att.net, or Mike at mludlum@wluctv6.com.

2017-18 U.P. BOYS BASKETBALL SCHEDULES/SCORES

FRIDAY, DECEMBER 1
Marinette (Wis.) Twin City Baptist 27, Copper Country Christian 22 (OT)

SATURDAY, DECEMBER 2
Copper Country Christian 41, Wausau (Wis.) Faith Christian 40
Marinette (Wis.) Twin City Baptist 31, Copper Country Christian 21

MONDAY, DECEMBER 4 
(at) Rapid River 56, Carney-Nadeau 53
Kingsford 59, (at) Houghton 42
Bessemer 71, (at) Painesdale-Jeffers 63
(at) Chassell 72, Watersmeet 30
Lake Linden-Hubbell 62, (at) Baraga 39
Wakefield-Marenisco 69, (at) Republic-Michigamme 43
(at) Ewen-Trout Creek 53, Ontonagon 48
(at) Solon Springs, Wis. 66, Ironwood 52
(at) North Central 71, Stephenson 50
Forest Park 58, (at) Mid Peninsula 41
Superior Central 54, (at) Big Bay deNoc 33
 
TUESDAY, DECEMBER 5
Escanaba 60, (at) Negaunee 45
(at) Gladstone 77, Ishpeming 67
(at) Munising 53, Gwinn 33
(at) Iron Mountain 71, Manistique 29
(at) Engadine 73, Newberry 46
Pickford 61, (at) Rudyard 40
(at) Cedarville 74, St. Ignace 41
Brimley 59, (at) Onaway 44
 
THURSDAY, DECEMBER 7
(at) Rapid River 65, North Central 43
(at) Negaunee 52, Calumet 45
(at) Houghton 54, L'Anse 45
(at) Ewen-Trout Creek 78, Hancock 35
(at) Dollar Bay 69, Painesdale-Jeffers 39
(at) Chassell 76, Baraga 35
(at) Republic-Michigamme 43, Ontonagon 40
(at) Wakefield-Marenisco 58, Bessemer 47
(at) Ironwood 49, South Shore, Wis. 38
Lake Linden-Hubbell 47, (at) Watersmeet 44
(at) Forest Park 60, Big Bay deNoc 19
(at) Carney-Nadeau 70, North Dickinson 19
Bark River-Harris 75, (at) Mid Peninsula 46
Sault Ste. Marie 59, (at) Newberry 46
Engadine 87, (at) DeTour 58
(at) Cedarville 57, Brimley 50
(at) Indian River Inland Lakes 58, Pickford 55
Rudyard 55, (at) St. Ignace 50
 
FRIDAY, DECEMBER 8 
Escanaba 63, (at) Kingsford 48
(at) Gladstone 89, Manistique 34
(at) Petoskey 55, Marquette 38
Iron Mountain 60, (at) Gwinn 48
(at) Ishpeming 64, Westwood 56
(at) Munising 82, Stephenson 45
Mackinac Island 68, (at) Hannahville 42
(at) Marinette (Wis.) Twin City Baptist 46, Copper Country Christian 31
 
SATURDAY, DECEMBER 9
Traverse City West 52, Marquette 50
Mackinac Island 43, (at) Hannahville 32
(at) Mackinaw City 65, DeTour 51
 
MONDAY, DECEMBER 11
Rapid River 47, (at) Bark River-Harris 33
(at) Munising 69, Superior Central 44
(at) Norway 77, Mid Peninsula 48
(at) Antigo, Wis. 91, Menominee 24
(at) Westwood 57, L'Anse 6
(at) Iron Mountain 80, North Dickinson 42
(at) Forest Park 52, West Iron County 38
Ewen-Trout Creek 67, (at) Calumet 55
Hancock 48, (at) Lake Linden-Hubbell 42
(at) Chassell 58, Republic-Michigamme 41
Dollar Bay 65, (at) Bessemer 58
Ironwood55, ( at) Washburn, Wis. 54
(at) Boyne City 63, Cedarville 39
Carney-Nadeau 78, (at) Stephenson 34
Watersmeet 52, (at) Baraga 51
(at) Wakefield-Marenisco 64, Painesdale-Jeffers 43
(at) Ojibwe Charter 49, Paradise 18
 
TUESDAY, DECEMBER 12
(at) Escanaba 71, Houghton 45
(at) Brimley 55, Newberry 23
North Dickinson72, (at) Big Bay deNoc 57
(at) Engadine 82, Rudyard 51
(at) DeTour 45, Maplewood Baptist 33
Pickford 52, (at) St. Ignace 49
 
WEDNESDAY, DECEMBER 13
Ishpeming 67, (at) Gwinn 39
 
THURSDAY, DECEMBER 14
(at) North Central 71, Carney-Nadeau 49
Rapid River 58, (at) Forest Park 54
Republic-Michigamme 40, (at) Mid Peninsula 37
Houghton 64, (at) Hancock 31
Dollar Bay 45, (at) Ontonagon 40
Calumet 81, (at) Lake Linden-Hubbell 49
(at) Cheboygan 54, Newberry 43
(at) Brimley 69, Engadine 57
Cedarville 82, (at) Rudyard 57
(at) Pickford 57, DeTour 27
(at) West Iron County 68, L'Anse 38
Chassell 66, (at) Painesdale-Jeffers 37
(at) Ironwood 52, Butternut, Wis. 38
(at) Mackinac Island 45, Petoskey St. Michael Academy 29
 
FRIDAY, DECEMBER 15
Escanaba 75, (at) Gladstone 57
(at) Negaunee 72, Menominee 33
(at) Kingsford 52, Westwood 29
Marquette 38, (at) Traverse City Central 36
Gwinn 59, (at) Manistique 46
(at) Iron Mountain 48, Norway 40
Ewen-Trout Creek 63, (at) Bessemer 59
(at) Wakefield-Marenisco 54, Ironwood 37
Bark River-Harris 69, (at) Stephenson 29
Mackinac Island 64, (at) Ojibwe Charter 41
Beaver Island 58, (at) Hannahville 31
 
SATURDAY, DECEMBER 16

Brimley 71, (at) Superior Central 69 (OT)
(at) Traverse City West 69, Marquette 60
Washington Island, Wis. 39, (at) Copper Country Christian 35
(at) Copper Country Christian 36, Delta County Knights 21
(at) Hannahville 35, Beaver Island 27
Mackinac Island 55, (at) Ojibwe Charter 36
 
MONDAY, DECEMBER 18
West Iron County 60, (at) Houghton 42
(at) Calumet 52, Ontonagon 38
(at) L'Anse 61, Baraga 36
(at) Republic-Michigamme 55, Lake Linden-Hubbell 44
(at) Ewen-Trout Creek 47, Wakefield-Marenisco 39
Phelps, Wis. 80, (at) Watersmeet 4o
(at) Forest Park 80, Florence, Wis. 47
Munising 77, (at) North Dickinson 47
(at) Painesdale-Jeffers 35, Hancock 32
 
TUESDAY, DECEMBER 19
Marquette 76, (at) Escanaba 53
Iron Mountain 71, (at) Gladstone 66
(at) North Central 57, Menominee 35
Negaunee 62, (at) Gwinn 45
(at) Calumet 71, Baraga 30
Cedarville 89, (at) DeTour 42
Pellstone 64, (at) St. Ignace 43 
Brimley 89, (at) Mackinaw City 33
 
WEDNESDAY, DECEMBER 20
(at) Gaylord 57, Sault Ste. Marie 27
 
THURSDAY, DECEMBER 21
North Central 65, (at) Norway 63 (OT)
Stephenson 59, (at) North Dickinson 37
West Iron County 56, (at) Kingsford 46
(at) Engadine 72, Manistique 50
(at) Hillman 74, Cedarville 56
Marinette, Wis. 84, (at) Menominee 37
Westwood 66, (at) Gwinn 44
Bessemer 55, (at) Ontonagon 49
(at) Ironwood 36, Hurley, Wis. 35
Wakefield-Marenisco 66, (at) Three Lakes, Wis. 60
Boyne City 67, (at) St. Ignace 16
 
FRIDAY, DECEMBER 22
Marquette 62, (at) Negaunee 36
(at) Bark River-Harris 85, Big Bay deNoc 44
(at) Superior Central 67, Stephenson 63
(at) Ewen-Trout Creek 35, Drummond (WI) 25
 
THURSDAY, DECEMBER 28
(at) Gladstone 64, Menominee 31
(at) Negaunee 84, Manistique 34
(at) Superior Central 57, Gwinn 45
(at) Rapid River 67, Mid Peninsula 41
Norway 74, (at) North Dickinson 23
(at) Westwood 45, West Iron County 37
 
FRIDAY, DECEMBER 29
Alpena 81, (at) Sault Ste. Marie 52
 
SATURDAY, DECEMBER 30
Milwaukee Golda Meier, Wis. 59, (at) Carney-Nadeau 58
 
TUESDAY, JANUARY 2
Bark River-Harris 81, (at) Manistique 38
Escanaba 77, (at) West Iron County 57
Kingsford 70, (at) Ishpeming 65
Peshtigo, Wis. 64, (at) Menominee 32
(at) Houghton 44, Negaunee 43
(at) Ewen-Trout Creek 57, Calumet 56
(at0 Rapid River 59, Munising 46
Harbor Springs 82, (at) Pickford 46
(at) Dollar Bay 71, Chassell 52
 
THURSDAY, JANUARY 4
(at) Escanaba 61, Negaunee 52
(at) Rapid River 61, Menominee 52
Iron Mountain 40, (at) Westwood 38 (OT)
(at) Calumet 71, L'Anse 33
Chassell 69, (at) Hancock 36
Dollar Bay 93, (at) Lake Linden-Hubbell 43
(at) Painesdale-Jeffers 61, Baraga 36
(at) Bessemer 74, Republic-Michigamme 47
Ironwood 86, (at) Bayfield, Wis. 51
Ontonagon 82, (at) Watersmeet 42
(at) Norway 44, Forest Park 38
North Central 68, (at) Stephenson 62
(at) Carney-Nadeau 56, Bark River-Harris 47
(at) Engadine 62, Pickford 56
(at) Brimley 67, St. Ignace 29
Marquette at Kingsford, postponed
 
FRIDAY, JANUARY 5
(at) Gladstone 81, Gwinn 34
(at) Ishpeming 77, Manistique 41
(at) Munising 89, Big Bay de Noc 16
(at) Wakefield-Marenisco 67, Three Lakes, Wis. 58
(at) Cedarville 61, Flint International Academy 55
Washington Island, Wis. at Beaver Island
Munising Baptist at Mackinac Island
(at) Copper Country Christian 49, Grand Marais 15
 
SATURDAY, JANUARY 6
(at) Manistique 70, Big Bay deNoc 45
Rudyard 69, (at) Newberry 55
Flint International Academy 76, (at) Brimley 39
(at) Copper Country Christian 65, Grand Marais 34
Washington Island, Wis. at Beaver Island
Munising Baptist at Mackinac Island
 
MONDAY, JANUARY 8
(at) Marquette 79, Gladstone 66
Escanaba 87, (at) Menominee 57
North Central 74, (at) North Dickinson 41
(at) Carney-Nadeau 84, Big Bay deNoc 33
Superior Central 52, (at) Mid Peninsula 47
Munising 70, (at) Manistique 30
(at) Painesdale-Jeffers 58, Republic-Michigamme 46
Norway 51, (at) West Iron County 50
(at) Chassell 78, Lake Linden-Hubbell 39
Kingsford 51, (at) Forest Park 45
Houghton 68, (at) L'Anse 46
Calumet 69, (at) Ontonagon 50
Ironwood 56, (at) Mellen, Wis. 48
(at) Charlevoix 68, St. Ignace 35
Hancock 52, (at) Baraga 37
Harbor Springs 85, (at) Rudyard 49
Maplewood Baptist at Ojibwe Charter
 
TUESDAY, JANUARY 9
(at) Stephenson 56, Republic-Michigamme 52
Gladstone 52, (at) Westwood 32
(at) Bessemer 63, Ironwood 43
Dollar Bay 83, (at) Watersmeet 33
Pickford 55, (at) Newberry 29
(at) Cedarville 71, Sault Ste. Marie 53
Hannahville 52, (at) Grand Marais 47
(at) Rudyard 57, DeTour 29
 
WEDNESDAY, JANUARY 10
Ishpeming 59, (at) Negaunee 54
(at) Houghton 63, Gwinn 50
 
THURSDAY, JANUARY 11
(at) Rudyard 70, Cheboygan 67
Newberry 53, (at) St. Ignace 46
Cedarville 57, (at) Pickford 59
Gladstone at Kingsford, postponed
Calumet at West Iron County, postponed (make-up 2/20)
Hancock at Dollar Bay, postponed
Mid Peninsula at Carney-Nadeau, postponed (make-up 2/24)
Stephenson at Big Bay deNoc, postponed
Wakefield-Marenisco at Ontonagon
Watersmeet at Ewen-Trout Creek
Brimley at DeTour
 
FRIDAY, JANUARY 12
Marquette 70, (at) Menominee 42
(at) Sault Ste. Marie 58, Negaunee 53
Norway 64, (at) Bark River-Harris 41
(at) Iron Mountain 71, Gwinn 48
Ishpeming at Westwood, postponed

SATURDAY, JANUARY 13
Munising Baptist at Beaver Island
Mackinac Island at Paradise
 
MONDAY, JANUARY 15
Forest Park 63, (at) Bark River-Harris 57
(at) Norway 65, North Dickinson 42
(at) West Iron County 63, Houghton 24
Ontonagon 63, (at) Lake Linden-Hubbell 41
(at) Ewen-Trout Creek 69, L'Anse 35
Dollar Bay 75, (at) Wakefield-Marenisco 57
(at) Bessemer 75, Baraga 36
Painesdale-Jeffers 57, (at) Hancock 44
Carney-Nadeau at Munising, postponed
Menominee at Stephenson, postponed

TUESDAY, JANUARY 16
Escanaba 57, (at) Westwood 42
Gladstone 83, (at) Gwinn 47
Superior Central 59, (at) Engadine 55 (OT)
(at) Iron Mountain 60, Kingsford 45
(at) Marquette 73, Ishpeming 46
(at) Cedarville 72, Newberry 24
(at) Brimley 81, Rudyard 41
Ojibwe Charter 49, (at) Munising Baptist 36
Maplewood Baptist 78, (at) Mackinaw City 60
Mid Peninsula 62, (at) Big Bay deNoc 53
(at) Ironwood 53, Solon Springs, Wis. 46
Harbor Light Christian 56, (at) DeTour 52

THURSDAY, JANUARY 18
Bark River-Harris 48, (at) Rapid River 45
(at) Gladstone 60, Negaunee 54
(at) Kingsford 70, North Dickinson 34
Iron Mountain 73, (at) Manistique 29
(at) West Iron County 64, Forest Park 46
(at) Calumet 62, Hancock 44
(at) Lake Linden-Hubbell 59, Baraga 42
(at) Ewen-Trout Creek 63, Chassell 42
(at) Bessemer 70, Watersmeet 31
(at) Norway 75, Big Bay deNoc 31
Cedarville 76, (at) Engadine 52
(at) Brimley 64, Brimley 53
Newberry 61, (at) DeTour 50
Cheboygan 71, (at) St. Ignace 60
Ishpeming 72, (at) Gwinn 48
Sault Ste. Marie 55, (at) Rudyard 40
 
FRIDAY, JANUARY 19
(at) Escanaba 77, Manistique 48
(at) Stephenson 63, Superior Central 58
Carney-Nadeau 67, (at) Milwaukee Carmen NW 59
Beaver Island 50, (at) Ojibwe Charter 41
Ironwood 53, (at) South Shore, Wis. 45
Wakefield-Marenisco 60, (at) L'Anse 39
Dollar Bay at Bessemer
Republic-Michigamme at Ewen-Trout Creek
 
SATURDAY, JANUARY 20
(at) Sault Ste. Marie 56, West Branch Ogemaw Heights 43
Beaver Island 51, (at) Ojibwe Charter 48

MONDAY, JANUARY 22
Bark River-Harris at Norway, postponed (make-up 1/24)
Munising at Engadine, postponed (make-up 1/23)
Kingsford at Menominee, postponed
Stephenson at Rapid River, postponed
Hannahville at Big Bay deNoc, postponed
Pickford at Pellston, postponed
Gaylord at Sault Ste. Marie, postponed
Wakefield-Marenisco at Baraga
Hurley, Wis. at Bessemer
Watersmeet at Three Lakes, Wis.
 
TUESDAY, JANUARY 23
Gladstone at Ishpeming
Iron Mountain at Negaunee
Manistique at Newberry (LIVE on AM-1490)
West Iron County at Hancock
Munising at Engadine (from 1/22)
Painesdale-Jeffers at Calumet
Houghton at Ontonagon
Lake Linden-Hubbell at Ewen-Trout Creek
Washburn, Wis. at Ironwood
L'Anse at Chassell (from 1/11)
Republic-Michigamme at Watersmeet
North Dickinson at Forest Park
Superior Central at Carney-Nadeau (LIVE on FM-107.3)
North Central at Mid Peninsuia

WEDNESDAY, JANUARY 24
Bark River-Harris at Norway (from 1/22)
Rudyard at Pickford
Indian River Inland Lakes at DeTour
Cedarville at St. Ignace
Sault Ste. Marie at Alpena

THURSDAY, JANUARY 25
Kingsford at Marquette
Westwood at Iron Mountain
Calumet at Houghton
Forest Park at Munising (from 1/11)

FRIDAY, JANUARY 26
Gladstone at Menominee (LIVE on FM-105.5, AM-600)
Negaunee at Manistique (LIVE on AM-1490)
Munising at Gwinn
West Iron County at Norway
Ewen-Trout Creek at L'Anse
Bessemer at Chassell
Lake Linden-Hubbell at Dollar Bay
Ironwood at Butternut, Wis.
Baraga at Republic-Michigamme
Carney-Nadeau at Forest Park
Mid Peninsula at North Dickinson
North Central at Bark River-Harris (LIVE on FM-107.3)
Rapid River at Superior Central
DeTour at Engadine
Cedarville at Brimley
St. Ignace at Rudyard
Newberry at Sault Ste. Marie

SATURDAY, JANUARY 27
Escanaba at Sault Ste. Marie
 
MONDAY, JANUARY 29
Big Bay deNoc at Engadine
Brimley at Newberry

TUESDAY, JANUARY 30
Menominee at Escanaba
Marquette at Westwood
Manistique at Gwinn (LIVE on AM-1490)
Houghton at Ishpeming
Iron Mountain at West Iron County
Stephenson at Forest Park
Three Lakes, Wis. at Watersmeet
Hancock at Bessemer
Chassell at Wakefield-Marenisco
Drummond, Wis. at Ironwood
Ewen-Trout Creek at Ontonagon
L'Anse at Baraga
Painesdale-Jeffers at Republic-Michigamme
North Central at Carney-Nadeau (LIVE on FM-107.3)
Mid Peninsula at Superior Central
Munising Baptist at Big Bay deNoc
Bark River-Harris at Munising
DeTour at Malpewood Baptist
Sault Ste. Marie at Petoskey
Harbor Springs at St. Ignace
 
WEDNESDAY, JANUARY 31
Engadine at Rudyard
St. Ignace at Pickford
Superior Central at North Dickinson (from 1/11)
 
THURSDAY, FEBRUARY 1
Gwinn at Negaunee
Watersmeet at Dollar Bay

FRIDAY, FEBRUARY 2
Kingsford at Escanaba
Menominee at Marquette
Ishpeming at Iron Mountain
Manistique at Westwood (LIVE on AM-1490)
Hancock at L'Anse
Dollar Bay at Baraga
Ewen-Trout Creek at Painesdale-Jeffers
Chassell at Republic-Michigamme
Ironwood at Hurley, Wis.
Lake Linden-Hubbell at Bessemer
Ontonagon at Wakefield-Marenisco
Norway at Stephenson
Forest Park at North Central (LIVE on FM-107.3)
North Dickinson at Bark River-Harris
Big Bay deNoc at Rapid River
Carney-Nadeau at Mid Peninsula
Cheboygan at Newberry
Brimley at Engadine
Sault Ste. Marie at St. Ignace
Rudyard at Cedarville
Pickford at DeTour
 
MONDAY, FEBRUARY 5
Ishpeming at L'Anse
Munising at Big Bay deNoc
Engadine at Newberry
Johannesburg-Lewiston at Cedarville
Republic-Michigamme at Hancock
Lake Linden-Hubbell at Painesdale-Jeffers (from 1/11)

TUESDAY, FEBRUARY 6
Iron Mountain at Escanaba
Kingsford at West Iron County
Marquette at Gladstone (LIVE on AM-600)
Menominee at Green Bay West
Calumet at Chassell
Houghton at Painesdale-Jeffers
Reoublic-Michigamme at Lake Linden-Hubbell
Ewen-Trout Creek at Dollar Bay
Watersmeet at Phelps, Wis.
Bayfield, Wis. at Ironwood
Wakefield-Marenisco at Bessemer
Forest Park at North Dickinson
Norway at Carney-Nadeau
Stephenson at Bark River-Harris
Superior Central at Rapid River (LIVE on FM-107.3)
Sault Ste. Marie at Brimley
 
WEDNESDAY, FEBRUARY 7
Rapid River at North Central (from 1/15) (LIVE on FM-107.3)
Westwood at Negaunee
Mid Peninsula at Gwinn
DeTour at Alanson
 
THURSDAY, FEBRUARY 8
Escanaba at Marquette
Kingsford at Gladstone (LIVE on AM-600)
Menominee at Wabeno, Wis.
Northland Pines at West Iron County
Republic-Michigamme at Baraga

FRIDAY, FEBRUARY 9 
Negaunee at Ishpeming
Westwood at Manistique (LIVE on AM-1490)
Iron Mountain at Norway
Hancock at Houghton
West Iron County at Calumet
L'Anse at Lake Linden-Hubbell
Ontonagon at Dollar Bay
Painesdale-Jeffers at Chassell
Republic-Michigamme at Baraga
Mellen, Wis. at Ironwood
Bessemer at Watersmeet
Stephenson at Carney-Nadeau (LIVE on FM-107.3)
Munising at Mid Peninsula
Forest Park at Superior Central
North Central at Big Bay deNoc
Newberry at Rudyard
Engadine at Pickford
DeTour at Cedarville
Brimley at St. Ignace
Sault Ste. Marie at Cheboygan
 

TUESDAY, FEB 13 
IM at Kingsford
Marquette at Ishpeming
Southern Door, WI at Menominee
WIC at Escanaba
Gladstone at Negaunee
Gwinn at Westwood
Engadine at Manistique (LIVE on AM-1490)
Calumet at L'Anse
Bessemer at Hancock
W-M at LL-H
Baraga at DB
Chassell at Ontonagon
Jeffers at Watersmeet
Ironwood at Mercer, WI
Norway at FP
ND at NC
C-N at BR-H (LIVE on FM-107.3)
BBdN at MP
RR at Munising
SSM at TC Central
Republic-Michigamme at Ewen-Trout Creek
 
WEDNESDAY, FEB 14
 
Newberry at Pickford
Rudyard at DeTour
 
THURSDAY, FEB 15
 
Negaunee at Marquette
Houghton at Kingsford
Gladstone at IM
Calumet at Westwood
BBdN at Stephenson
St. Ignace at SSM
 
FRIDAY, FEB 16
 
Gladstone at Menominee
Escanaba at Houghton
Ishpeming at Manistique (LIVE on AM-1490)
Chassell at Calumet
WIC at L'Anse
Bessemer at DB
Jeffers at LL-H
Hancock at Ontonagon
Baraga at E-TC
Watersmeet at W-M
BR-H at FP
C-N at ND
Norway at NC
RR at MP
Munising at SC
St. Ignace at Newberry
DeTour at Brimley
Pickford at Cedarville
Rudyard at Cheboygan
 
MONDAY, FEB 19
 
Menominee at Kingsford
IM at Ishpeming
Westwood at Gladstone (LIVE on AM-600)
SC at Norway
Brimley at Alanson
 
TUESDAY, FEB 20
 
Escanaba at Gwinn
LL-H at Houghton
DB at Hancock
Ontonagon at L'Anse
Chassell at Baraga
E-TC at Watersmeet
Bessemer at Ironwood
ND at R-M
BR-H at Florence
MP at Stephenson
Munising at NC (LIVE on FM-107.3)
RR at BBdN
Engadine at St. Ignace
Petoskey at SSM
 
WEDNESDAY, FEB 21
 
Negaunee at Westwood
Cedarville at Newberry
Alanson at Pickford
DeTour at Cheboygan
 
THURSDAY, FEB 22
 
Washburn, WI at W-M
Norway at RR
 
FRIDAY, FEB 23
 
Gladstone at Escanaba
Ishpeming at Kingsford
Menominee at IM
Westwood at Houghton
Manistique at Munising (LIVE on AM-1490)
SC at Gwinn
LL-H at Calumet
DB at Chassell
L'Anse at Jeffers
Hancock at WIC
Ontonagon at Bessemer
W-M at Ironwood
Baraga at Watersmeet
MP at R-M
FP at C-N
BR-H at NC (LIVE on FM-107.3)
ND at RR
DeTour at Newberry
Rudyard at SSM
Brimley at Pickford
Engadine at Cedarville
St. Ignace at Cheboygan

SATURDAY, FEBRUARY 24
Mid Peninsula at Carney-Nadeau (LIVE on FM-107.3)
 
TUESDAY, FEB 27
 
Gwinn at Marquette
C-N at Menominee
Gladstone at Manistique (LIVE on AM-600, AM-1490)
Negaunee at IM
WIC at Ishpeming
Houghton at Calumet
L'Anse at Hancock
Chassell at LL-H
Jeffers at Baraga
Watersmeet at Ontonagon
E-TC at W-M
NC at FP (LIVE on FM-107.3)
BR-H at ND
DB at R-M
RR at Stephenson
BBdN at SC
Engadine at MP
Norway at Munising
Brimley at Rudyard
Mack City at DeTour
 
THURSDAY, MARCH 1
 
Ishpeming at Escanaba
Houghton at Marquette
Kingsford at ND
Stephenson at Menominee
Westwood at L'Anse
Calumet at Hancock
Ontonagon at Baraga
DB at Jeffers
Bessemer at E-TC
W-M at Watersmeet
RR at Norway (LIVE on FM-107.3)
MP at NC
BR-H at SC
Munising at Newberry
St. Ignace at East Jordan
 
FRIDAY, MARCH 2
Hillman at Rudyard
END OF REGULAR SEASON
 

Choose team:
No schedule entries



CRUISE CONTROL: Eskymos Slip Past Manistique
Friday January 19, 2018
Forest Park Holds Off BR-H Second Half Comeback
Monday January 15, 2018
Norway Defense Stymies Bark River-Harris, 64-41
Friday January 12, 2018
DEFENSIVE WINNER: Wolves Top Broncos, 56-47
Thursday January 4, 2018
BACK ON TRACK: Gladstone Rolls Past Menominee
Thursday December 28, 2017
Broncos Share The Wealth In Win Over Black Bears
Friday December 22, 2017
Marquette Blitzes Escanaba In 1st U.P. Hoops Game
Tuesday December 19, 2017
Gladstone Falls As Castor Matches Uniform Number
Tuesday December 19, 2017
Esky Wins First Delta County Battle In Gladstone
Friday December 15, 2017
NCA Defense Stymies Wolves In Second Half, 71-49
Thursday December 14, 2017
Robinette's Sharpshooting Leads Eskymos To Win
Tuesday December 12, 2017
Rockets Slip Past Broncos For Third Victory, 47-33
Monday December 11, 2017
STREAK-ENDING 'W': Rockets Topple Jets, 65-43
Thursday December 7, 2017
Gladstone Opens Season With Win Over Ishpeming
Tuesday December 5, 2017